%18
Yunan Mitolojisi (Ciltli) - %18 indirimli  - Richard Buxton - Herdem K

Yunan Mitolojisi (Ciltli)

Liste Fiyatı : 75,00TL
Fiyat : 61,43TL
Kazancınız : 13,57TL
Havale/EFT ile : 58,36TL
9786051713069
625273
Yunan Mitolojisi (Ciltli)
Yunan Mitolojisi (Ciltli)
Herdem Kitap
61.43
*Şimdiye kadar anlatılmış en zengin, en derin ve en etkili masalları açıklamaktadır

*Tanrıların, ölümlülerin ve onların çocuklarının birbirleriyle ilişkilerini berrak bir biçimde gözler önüne sermektedir

*Tanrıların ve kahramanların ayrıntılı soyağaçlarını içermektedir

*Bütün Yunan dünyasını dolaşıp İason'un ve Argonautların yolculuklarının Herakles'in yaptığı işlerin, Theseus'un yiğitliklerinin, Troia Savaşında savaşan grupların izini sürmektedir

*Mit dünyasında yer alan başlıca dağların ve ırmakların yerlerini belirtmektedir

*Yunan mitlerinin Rönesanstan bugüne kadar yazarlara ve sanatçılara nasıl esin kaynağı olduğunu göstermektedir

*Nefes kesici hazinelerin ve yerleşim yerlerinin resimleri ve özel olarak hazırlanan haritalarıyla mitleri daha net canlandırmaktadır.

*Dünyanın önde gelen otoritelerinden biri tarafından yazılmıştır.

Bağlamlar, Kaynaklar, Anlamlar: "mit nedir?" sorusunu inceliyor, edebi ve sanatsal kaynakları araştırıyor, ritüel ve tiyatro gibi bağlamları irdeliyor. Köken Mitleri: evrenin, ilk tanrıların, ilk insanların ve ilk toplulukların mitolojik kökeninin izini sürüyor. Olympos Tanrıları: İktidar, Onur, Cinsellik: bütün ana tanrıların güçlerini ve faaliyetlerini, tanrısal onur ve tanrısal seks düşünceleriyle bağlantılarını ortaya koyuyor.
Kahramanlıklar: kahramanların -Perseus, İason, Theseus ve Herakles- masallarını anlatıyor ve Troia Savaşını yeniden ziyaret ediyor.

Aile Destanları: kader mahkûmu Atreus ve Oedipus aileleri de dahil, erkek ve kadın kahramanların başına gelen dramları ve felaketleri yeniden anlatıyor.
Bir Mit Manzarası: Yunanistan'ın dağlarını, mağaralarını, denizlerini ve ırmaklarını, ayrıca Girit, Troia ve Yeraltı manzaralarını araştırıyor. Yunanlardan Sonra Yunan Mitleri, Romalılardan, Hıristiyanlık ve Rönesans aracılığıyla 21. yüzyıla kadar zengin yeniden anlatım geleneğini inceliyor.
Kapat