%20
Selahaddin Eyyubi Üçlemesi 1. Romanı Kartal Bir Savaşçı Doğuyor - %20

Selahaddin Eyyubi Üçlemesi 1. RomanıKartalBir Savaşçı Doğuyor

Liste Fiyatı : 22,00TL
Fiyat : 17,60TL
Kazancınız : 4,40TL
Havale/EFT ile : 16,72TL
9786054688081
538884
Kartal
Kartal Selahaddin Eyyubi Üçlemesi 1. Romanı Bir Savaşçı Doğuyor
Optimum Kitap
17.60

Selahaddin veya Avrupalıların bildiği adıyla Saladin bir Kürt ve horlanmış bir halkın oğluydu. Sonunda da Mısır ve Suriyenin kralı oldu. Allahın kullarını bir araya getirdi Kudüsü geri aldı ve Haçlı ordusunu denize döktü. Savaştı ve Aslan yürekli olarak bilinen ve bu lakabı kesinlikle hak eden İngiltere kralı Richardı dize getirdi. Saladin yüce bir insandı tanıdığım en yüce insandı. Ancak onunla tanıştığımda sadece çelimsiz bir çocuktu.

Yahya al Dimhakın günlüğünden


Bu kitapta Selahaddin efsanesinin yanında başka bir hikaye daha vardır. 1148de Haçlı ordusu Şamın duvarlarına doğru ilerlerken John adında genç bir Sakson yakalanır ve esir düşer. Yusuf adında kitapsever küçük bir çocuk tarafından bir çift sandalet fiyatına satın alınır.
Ve kader iki düşmanı bir araya getirir. Kutsal Toprakları değiştirecek bir arkadaşlığın hikayesi böyle başlar. Ürkek Yusuf büyüyüp ‘Kartal lakaplı savaşçı Selahaddin olacaktır. John önce efendisine savaş sanatını öğretecek sonra Kudüs Kralına ve Kral Richarda hizmet etmek için batıya dönecektir.
Muhteşem planlanmış savaşlar...
Yozlaşmış Haçlı zihniyeti...
Ölümüne dövüşler…
İslam hayatı…

Bu kitap, Orta Doğu’nun gördüğü en büyük liderin hikayesini anlatacak olan olağanüstü bir üçlemenin ilki.


Kapat